Meny

Redaktionen

Vi som jobbar här, (vi kan tyvärr inte ge personlig support via mail eller telefon)
Mikael Lindkvist
Chefredaktör och ansvarig utgivare

Mitt jobb är att se till att det redaktionella materialet vi producerar håller högsta möjliga kvalitet. Kontakta mig om du har frågor eller synpunkter på det vi publicerar!

Telefon: Epost: mikael.lindkvist@idg.se

Anders Wollner
Featureredaktör

Jag ansvarar för det featurematerial vi publicerar på m3.se, pcforalla.se och Macworld.se

Telefon: Epost: anders.wollner@idg.se

Billy Ekblom
Nyhetsredaktör

Jag ansvarar för nyhetsbevakningen på M3, MacWorld och PC för Alla.

Telefon: Epost: billy.ekblom@idg.se

Andreas Thors
Webbredaktör

Telefon: Epost: andreas.thors@idg.se

Evelina Galli
Engagement Editor

Jag ansvarar för våra sociala kanaler och för samarbeten med partners inom e-handel.

Telefon: Epost: evelina.galli@idg.se

Martin Appel
Konsumentredaktör PC för Alla

Jag jobbar med konsumentjournalistik - granskar företagen för att se till att de behandlar sina kunder på ett schysst sätt. Och så skriver jag krönikor och gör webb-tv-inslag.

Telefon: Epost: martin.appel@idg.se

Mattias Inghe
Testredaktör PC för Alla

Jag testar datorer, datortillbehör, smartphones och mycket mer på M3.se och till tidningen PC för Alla. Har du förslag på prylar du vill att vi testar - kontakta mig!

Telefon: Epost: mattias.inghe@idg.se

Andreas Bergsman
Testredaktör M3

Jag testar produkter inom områdena ljud & bild, smarta hemmet samt ansvarar för motorbevakningen.

Telefon: 08-453 6000 Epost: andreas.bergsman@idg.se

Samuel Nyberg
Testredaktör MacWorld

Telefon: Epost: samuel.nyberg@idg.se

Webbredaktör Andreas Thors | Chefredaktör och ansvarig utgivare: Mikael Lindkvist
Redaktionen | Press | Om cookies, personuppgifter & copyright | Policy affiliatelänkar
Besöksadress: Magnus Ladulåsgatan 65, 106 78 Stockholm Tel: 08-453 60 00 Karta
Copyright © 1996- International Data Group

Sajter om it & teknik

  • CIO SwedenIt-strategi, affärsnytta och kundrelationer.
  • Computer SwedenDagliga nyheter om it, telekom och affärer.
  • IDG.seDe viktigaste nyheterna från IDGs nyhetssajter.
  • InternetworldAllt om affärer på internet.
  • M3Sveriges prylsajt
  • MacWorldAllt om Mac, OS X, Iphone och Ipad.
  • PC för AllaSveriges största och mest lästa datortidning.
  • TechWorldFör it-avdelningar, it-chefer och it-proffs.
  • IT.Branschen Sveriges enda branschtidning för IT-återförsäljare.

Andra områden

  • Anbud24För anbudsansvariga och bid managers.
  • CFO World Nätverket för Sveriges ekonomiproffs.
  • Studio För dig som producerar ljud och musik.
  • Upphandling24 Oberoende nyhetssajt om offentlig upphandling.

Tjänster

Stäng