Meny
Meny

Redaktionen

Vi som jobbar här, (vi kan tyvärr inte ge personlig support via mail eller telefon)
Mikael Lindkvist
Chefredaktör

Mitt jobb som chefredaktör är att se till att innehållet vi producerar håller högsta möjliga kvalitet. Kontakta mig om du har frågor eller synpunkter på det vi publicerar!

Telefon: Epost: mikael.lindkvist@idg.se

Karin Enblom
Featureredaktör

Jag ansvarar för vårt featureinnehåll på M3, MacWorld och PC för Alla.

Telefon: 08-453 62 64 Epost: karin.enblom@idg.se

Billy Ekblom
Nyhetsredaktör

Jag ansvarar för nyhetsbevakningen på M3, MacWorld och PC för Alla.

Telefon: Epost: billy.ekblom@idg.se

Andreas Thors
Webbredaktör

Telefon: Epost: andreas.thors@idg.se

Evelina Galli
Lifestyle Editor

Jag skriver om det mesta inom lifestyle och tech, huserar en hel del på vår Youtube-kanal.

Telefon: Epost: evelina.galli@idg.se

Martin Appel
Konsumentredaktör PC för Alla

Jag jobbar med konsumentjournalistik - granskar företagen för att se till att de behandlar sina kunder på ett schysst sätt. 

Telefon: Epost: martin.appel@idg.se

Mattias Inghe
Testredaktör

Jag testar datorer, datortillbehör, smartphones och mycket mer. Har du förslag på prylar du vill att vi testar - kontakta mig!

Telefon: Epost: mattias.inghe@idg.se

Andreas Bergsman
Testredaktör M3

Jag testar produkter inom områdena ljud & bild, smarta hemmet samt ansvarar för motorbevakningen.

Telefon: 08-453 6000 Epost: andreas.bergsman@idg.se

Samuel Nyberg
Testredaktör MacWorld

Telefon: Epost: samuel.nyberg@idg.se

Besöksadress: Magnus Ladulåsgatan 65 106 78 Stockholm Tel: 08-453 60 00 Karta

Copyright © 1996 - 2020 International Data Group

Sajter om it & teknik

  • CIO SwedenIt-strategi, affärsnytta och kundrelationer.
  • Computer SwedenDagliga nyheter om it, telekom och affärer.
  • IDG.seDe viktigaste nyheterna från IDGs nyhetssajter.
  • M3Sveriges prylsajt.
  • MacWorldAllt om Mac, OS X, Iphone och Ipad.
  • PC för AllaSveriges största och mest lästa datortidning.
  • SmartworldDin guide till det smarta hemmet.
  • TechWorldFör it-avdelningar, it-chefer och it-proffs.
  • Topp100Sveriges bästa sajter och nättjänster.
Stäng